Akupunktur

Su Jok Akupunktur

Akupunktur 5000 yıllık geçmişi olan bir tedavi yöntemidir.

Latince acus iğne, punctura batırmak, delmek anlamına gelir. Batı dillerindeki akupunktur sözcüğü Çince'de zhen jiu (zhen:akupunktur, jiu:moksibasyon) olarak kullanılır.

Akupunktur vücut akupunkturu ve mikrosistemler  olarak uygulanır.Devamı...
Mei zen güzel insan anlamına gelir. Bu teknikle kişiler daha sağlıklı, daha genç görünürler.

Kozmetik akupunktur bir çeşit yüz estetiği ve antiaging tedavisidir. Ayrıca kişi kendisini daha zinde ve enerjik hisseder.

Mimiklerinizin ve yüz ifadenizin doğallığını kaybetmemesi de kozmetik akupunkturun başka bir avantajıdır. Devamı...Su jok akupunktur Güney Koreli Profesör Park Jae Woo tarafından bulunan bir akupunktur yöntemidir. Kore dilinde su el, jok ayak anlamına gelir. El ve ayaklarımızda tüm vücudumuzun yansıması mevcuttur.

Vücudumuzda herhangi bir sorun olduğunda bu sorun el ve ayaklarda bulunan yansıma alanlarında bulgu verir. Devamı...Kupa Terapi

Homeopati

MezoterapiKupa terapi kuru kupa ve yaş kupa olmak üzere iki şekilde yapılır.

Hacamat; kupa yardımıyla deri yüzeyine negatif basınç oluşturarak ve bisturi ile insizyon olarak adlandırılan küçük çizikler oluşturularak, bu bölgeden kanın çıkmasıyla sonuçlanan küçük cerrahi boşaltım yöntemidir. Bu çok eski bir yöntemdir. Devamı...

Alman hekim Samuel Hahnemann tarafından 1796 yılında uygulanmaya başlanmış doğal, bütüncül ve yan etkisiz bir tedavi yöntemidir.

Homeos benzer, pathos hastalık anlamına gelir. Klasik tanımı benzerin benzer ile tedavisidir.

Doğaldır çünkü tedavide kullanılan remediler doğal maddelerden yapılır. Devamı...
Bitkisel ve farmakolojik ilaçların enjeksiyon yoluyla orta deri tabakasına uygulanması yoluyla tedavi sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Mezoterapi denildiğinde pek çok kişinin aklına kozmetik amaçlı mezoterapi gelir. Ancak mezoterapi ağrı tedavisinde de oldukça etkilidir.  Dr Michel Pistor tarafından 1952 de bulundu. Devamı...